Автоматичні контролери тиску ТМ Aquatica

Статті
09.08.2017 13:22

Автоматичні контролери тиску

Контролер тиску автоматичний - електричний пристрій (електронний вимикач), найчастіше з одним або двома герконами, призначене для замикання і розмикання електричних ланцюгів при заданих змінах, неелектричних вхідних велечин (наприклад, зміна тиску).

Геркон - електромеханічний пристрій, що представляє собою пару феромагнітних контактів, запаяних в герметичну скляну кол6у. При тому, що піднесло геркона постійного магніту або включенні електромагніта контакти замикаються.

Автоматичні контролери тиску

Принцип дії автоматичних контролерів - включення і виключення насоса відбувається при наявності або відсутності споживання води.

Відмінності роботи контролера від роботи реле тиску:

 • управляє включенням і вимиканням електронна схема (плата);
 • включення або виключення насоса відбувається строго при значенні тиску в системі від 1,5 до З, 0 бар або при наявності протоки;
 • вимикання насоса відбувається при припиненні протоки, тобто при протоку рідини менш (0,6 ... 0,7) л / хв.

Що таке "геркон"

геркон

Автоматичні контролери тиску

Переваги автоматичних контролерів тиску:

 • При водоспоживання немає перепаду тиску - станція або насос відключається тільки при повному закритті крана або витраті води менше (0,6 ... 0,7) л/хв.
 • Захищає насос від роботи без води (Захист "сухого ходу" при відсутності протоку води).
 • Не потребує обслуговування.
 • При падінні напруги в мережі, насос відключиться в будь-якому випадку, навіть якщо насос "не викаже" свою параметри.

Недоліки автоматичних контролерів тиску:

 • Електронна плата контролера не захищена від перепадів напруги.
 • Обмежений проток води (1,0 ... 1,2) м³/год.
 • Тиску включення на деяких моделях регулюється незначно (в малих межах).
 • Електронний контролер можна встановити тільки на електронасос з тиском не менше 2,2 бар (так як для нормальної роботи інтервал між тисками включеннями і виключеннями повинен бути не нижче 0,7 бар - при меншому інтервалі спрацьовує захист від "сухого ходу").

Принцип роботи контролерів тиску

При подачі електроживлення (Ви підключили згідно зі схемою насос та електронний контролер до електромережі) почне світитися зелений світлодіод індикації стану контролера "POWER ON".

При початку водорозбору (наприклад, Ви відкрили водопровідний кран), електронний контролер включить електроживлення насоса (запускає насос). Почне світитися помаранчевий світлодіод індикації стану контроппера "PUMP ON".

контролер тиску

Якщо станеться нехватна води у всмоктувальній магістралі, електронний контролер розпізнає аварію, запалюється карсний світлодіод "FAILURE" ("АВАРІЯ"), потім контролер зупинить насос тим самим оберігає насос від роботи з "сухим" ходом.

Після усунення причини зупинки електронасоса для відновлення нормального функціонування потрібно натиснути і утримувати включеної від 3-х до 10-ти сукунд червону кнопку "RESTART" ("повторний запуск").

У разі тимчасового відключення електроенергії, електронний контролер запустить насос автоматично при подачі електроенергії.

Насос залишається включеним весь час, поки кран залишається відкритим. При припиненні водорозбору (Ви закрили водопровідний кран) відключення електронасоса контролером відбувається тільки приблизно через 8 - 10 секунд при досягненні максимального значення тиску, виробленого насосом на «закриту засувку» і повертається в стан очікування.

Зверніть, будь ласка, увагу - відключення електронасоса відбувається не за значенням тиску, а по припиненню протоки через електронний контролер, відповідно проток через систему водопостачання не припиниться до тих пір, поки по всій довжині системи не буде досягнуто однакове значення тиску!

Якщо станеться нестача води у всмоктувальній магістралі, електронний контроплер розпізнає аварію, запалюється червоний світлодіод "FAILURE" («АВАРІЯ»), потім електронний контролер зупинить насос, тим самим охоронить насос від роботи з «сухим» ходом.

Рекомендації та вимоги

Після усунення причини зупинки електронасоса для відновлення нормального функціонування потрібно натиснути та утримувати ввімкненою протягом від з-х до 10-ти секунд червону кнопку "RESTART" ("Повторний запуск"). У разі тимчасового відключення електроенергії, електронний контролер запустить насос автоматично при подачі електроергіі.

Максимальна сила, що протікає через контактну групу та електронну плату контролера не повинна перевищувати
Imax = 10A (Ампер), або максимальна потужність подключаємого електродвигуна не повинна перевищувати Nmax = 1.1 кВт (kW).
Температура рідини: до + 60°С.
Клас захисту: IP 65.
Тиск, що створюється насосом і виміряний в точці установки контролера, має бути не більше Pmax = 10 бар (bar), та не нижче Pmin = 2.2 бар (bar). При значенні тиску менше ніж Pmin спрацьовує захист від "сухого" ходу, що відповідає різниці між тиском включення і тиском виключення не менше 0,7 бар (bar).

автоматичні контролери

У разі роботи з підбором, необхідно враховувати існуючий тиск центрального водопроводу і максимальний тиск насоса, так як тиск насоса і водопроводу підсумовується і в сумі повинно бути не більше
Pmax = 10 бар (bar)

Електронний контролер монтується безпосередньо на напірний патрубок насоса або при необхідності електронний контролер може бути установленн на будь-якій відстані від насоса (наприклад, в установках з свердловинними насосами).

Слід пам'ятати, що максимальна висота стовпа рідини над електронним контролером тиску не повинна бути більше значення тиску включення, вираженого в метрах.

Обов'язковою є виконання умови: тиск, що створюється насосом саме в точці, де встановлено електронний контролер, має бути не нижче встановленого значення тиску включення.

Між насосом і електронним контролером не можна встановлювати водорозбірні пристрої.

Автоматичний контролер 779534

У моделях 7795З4 ТМ "Aquatica" встановлюється таймер для процесу подальшої перевірки наявності води - при недостатній кількості спрацьовує функція захисту від «сухого ходу» електронний контролер здатний за допомогою таймера зробити автоматичний перезапуск насоса.

Іншими словами, при недостатній кількості води в системі водопостачання спрацює захист від «сухого ходу». Електронний кантроллер моделі 7795З4 ТМ «Aquatica» за допомогою таймера буде через певні проміжки часу короткочасно включати насос.

Якщо вода у всмоктуючому трубопроводі по колишньому відсутня - таймер електронного контролера моделі 7795З4 збільшить паузу між короткочасними включеннями насоса.

Припустимо, що вода у всмоктуючому трубопроводі з'явилася (накопичилася, "прибула" вода в свердловині, усунення причин протікання, у всмоктуючому трубопроводі і т.д) - електронний контролер моделі 7795З4 зробить автоматичний перезапуск насоса системи водопостачання.

Автоматичний контролер

Автоматичні контролери 779555 та 779556

 • Манометр: входить в комплектацію
 • Корпус: технополімер
 • Напруга: 220-240 В
 • Частота: 50 Гц
 • Клас захисту: IP44
 • Довжина кабелю: 1 м
 • Примусовий запуск
 • Запускається автоматично після виключення електроживлення
 • Максимальна температура перекачуваної рідини: +60 ℃
 • Максимальна температура навколишнього середовища: +40 ℃
 • Допустимий тиск в системі: до 10 бар
 • Тільки для чистої води без довговолокнистих частин та частин, що містять абразивні домішки (піску, глини, вапна і т.д.)
 • Термін гарантійного обслуговування: 18 місяців

Що таке "Варистор"

Варистор

Оксидні (в часності з оксиду цинку ZnO) керамічні варистори - це нелінійний елемент, опір якого стрибка (дуже різко) зменшується при підвищенні порогового напруги. І тим самим вони працюють фактично як стабілізатори, обмежуючи короткі викиди напруги в мережі.

Для чого власне застосовуються варистори - дпя захисту від стрибків напруги. Причому вони не полярні (там немає p - n переходів).

Зазвичай, такий елемент ставлять після запобіжника (плавкої вставки) - при стрибку напруги спрацювавший варистор своїм великим струмом спалить запобіжник.

Але часто вигорає і сам варистор.

варистор

Згоріла плата і варистор при перенапруженні

Згоріла плата і варистор при перенапруженні Згоріла плата і варистор при перенапруженні

Згоріла плата контролера і насос

Згоріла плата контролера і насос

За зовнішнім виглядом контролера 779535 і насоса 775323 був зроблений висновок про порушення правил експлуатації. Кінцевий споживач обурений: "А де ж гарантія ?! Через бруду і води насос згоріти не повинен!".

Заявлена несправність: "Контролер не відключає насос!"

Контролер не відключає насос

До контактів контролера 779535 не під'єднані контакти електродвигуна 775322. Кінцевий споживач обурений: "А де таке написано ?!"


Товари в статті

Також Вас може зацікавити


***данная скидка применяется при регистрации через эту форму и действует только на один заказ с неограниченным количеством товара в корзине

Нажимая на кнопку, я принимаю 
условия соглашения.