Як правильно підібрати контролер для насоса

Статті
08.12.2020 18:00

У цій статті ми ознайомимося з важливою інформацією яка допоможе при виборі контролера тиску.

1. Контролер повинен відповідати насосу за всіма параметрами, в тому числі по потужності і максимального створюваному напору - дані, зазначені в каталозі, фото-прайсі або в інструкції до будь-якого контролера.

2. Для будь-якого контролера, в тому числі з двома режимами роботи на сайті можна подивитися інформацію, інструкцію або відео. Зверніть, будь ласка, увагу - відключення електронасоса відбувається не за значенням тиску, а по припиненню протоки через електронний контролер. Відповідно, проток через систему водопостачання не припиниться до тих пір, поки по всій довжині системи не буде досягнуто однакове значення тиску! Насос залишається включеним весь час, поки кран залишається відкритим. При припиненні водорозбору (Ви закрили водопровідний кран) відключення електронасоса контролером відбувається тільки приблизно через 8 - 10 секунд при досягненні максимального значення тиску, виробленого насосом на «закриту засувку» і повертається в стан очікування.

3. Тому при правильному підборі контролера враховуємо, що в закритій системі водопостачання при відсутності водорозбору:

  • закриті всі крани,
  • немає витрати води через споживачі,
  • немає протікання,
  • система герметична

Максимальний тиск, що створюється встановленим насосом, буде однаковим у всіх точках системи!

Обов'язково застосовуємо наступний порядок дій (пункти і їх черговість можна поміняти місцями):

1. Уточнити потужність електродвигуна насоса, до якого передбачається підключати контролер.

2. Уточнити максимальний створюваний напір насоса, до якого передбачається підключати контролер.

3. Значення максимального створюваного насосом напору розділити на "10", тобто максимальний тиск в системі водопостачання приблизно в 10 разів менше значення максимального напору, що створюється насосом.

4. Отриманий результат порівняти зі значенням, зазначеним для контролера як Допустимий тиск в системі: до 10 бар".

Наприклад:

1. Характеристики наявного насоса.

  • Потужність: 1.6 кВт
  • Максимальний створюваний напір: 120 м

2. Характеристика наявного контролера.

  • Потужність: 1.1 кВт
  • Допустимий тиск в системі: до 10 бар
Порівнюємо зазначені характеристики контролера з характеристиками насоса:

1. Потужність підключається електродвигуна до 1,1 кВт - менше, ніж для насоса з потужністю електродвигуна 1,6 кВт - отже, не підходить по потужності!

2. Для насоса максимальний створюваний напір 120 м, обчислюємо тиск в системі 120/10 = 12 бар - максимальний тиск в системі 12 бар буде більше зазначеного для контролера "Допустимий тиск в системі: до 10 бар" - отже, контролер не підходить по допустимому тиску, тобто тиском, створюваним насосом, контролер розірве по всім стиках, швах або по різьбовим кріпленням!

Також Вас може зацікавити


***данная скидка применяется при регистрации через эту форму и действует только на один заказ с неограниченным количеством товара в корзине

Нажимая на кнопку, я принимаю 
условия соглашения.