Як вірно вибрати дренажний насос. Особливості та характеристики.

Статті
01.05.2017 12:51

Дренажний насос. Схема, принцип роботи, технічні характеристики, особливості вибору.

Підвальні приміщення будь-якого будинку, багатоквартирного або приватного, гарантовано захищені від затоплень.

Після злив, проривів водопровідної мережі, через засмічення дренажної системи нерідко саме дана частина будівлі виявляється затопленої - це прямий шлях до розвитку антисанітарної обстановки в будинку і до прискорення руйнування фундаменту.

Але якщо робота дренажного насоса налагоджена належним чином - немає необхідності залучати спеціальні бригади для відкачування води. Ліквідувати розлив води під силу дренажного насосу.

З принципом роботи, а також пристроєм даного обладнання ми  розберемося в нашій статті.

1. Що відрізняє дренажний насос від фекального?

Дренажні насоси ТМ AquaticaПризначенням дренажних насосів є відкачування та відведення води і стоків з аінородними домішками з різних резервуарів: котлованів, шахт, зливних ям, побутових каналізаційних трубопроводів, промислових систем та інших очисних установок. З їх допомогою можливо викачувати і відводити фекальні стоки, обслуговуючи багатоповерхові будинки, а також скористатися обладнанням в разі підтоплення підвалів.

Корпус, робоча камера та робоче колесо в дренажних насосах в основному виконані з високоякісного технополімера, в деяких моделях з чавуну або нержавіючої сталі.

Часто побутові дренажні насоси вже укомплектовані поплавцем для включення насоса в залежності від рівня води. Поплавковий вимикач подасть сигнал на включення насоса в разі заповнення підвалу водою і відключить насос, після того як вся вода буде відкачана, що одночасно є захистом насоса і від роботи на "сухому ході".

Хоча і дренажний, і фекальний (інша назва каналізаційний) насос працюють в схожих середовищах, але між ними існує принципова відмінність - для кожного виду визначено допустимий розмір твердих домішок в стічних водах або в рідини:

  • для дренажних насосів це частинки з діаметром від 3-х до 12-ти мм (в залежності від моделі агрегату);

  • до максимального розміру 120 мм - для насосів промислового призначення, які здатні відкачувати каналізаційні стоки великих обсягів.

Каналізаційні (фекальні) насоси Фекальні насоси здатні перекачувати рідини, в яких повністю відсутні тверді включення, або розмір частинок в підвішеному (плаваючому) стані невеликий. Як правило, каналізаційне обладнання забезпечується спеціальними ріжучими ножами-измельчителями або іншими ріжучими механізмами.

Каналізаційні (фекальні) насоси відрізняються від дренажних насосів:

  • використанням робочих коліс своєрідної форми;

  • матеріалом для виготовлення робочої камери і робочих коліс;

  • наявністю або відсутністю ріжучого механізму або ріжучої кромки на робочому колесі.

Робочі колеса використовуються: робочі колеса для фікальние насосів

Відцентрове робоче колесо системи VORTEX.

VORTEX - в перекладі означає «вихор». Насоси з такою системою оснащені відкритим робочим колесом, відведеним вгору щодо основної порожнини насосної камери.

У порівнянні з робочими колесами канального типу колесо системи VORTEX характеризується більш низьким ККД. Робоче колесо обертає рідина, що знаходиться в корпусі насоса, створюючи вихор, який передає кінетичну енергію рідини, виштовхуючи її з нагнітального патрубка, і всмоктуючи нову рідину з кругового проходу, передбаченого в нижньому підставі. Таким чином, вдається передати енергію рідини без необхідності її проведення по вузьких каналах, що задається лопаткою робочого колеса, а також забезпечити проходження твердих частинок в підвішеному стані з присутністю подовжених волокнистих тіл, без небезпеки закупорки і засмічення робочого колеса. Дана система забезпечує легкий і навіть повністю вільний прохід рідини.


2. Види дренажних насосів

  • Поверхневий дренажний насос – встановлюється на поверхні землі, у кромки зливної ями. На дно резервуара опускається шланг, через який відбувається відкачування відходів. Щоб насос працював в автоматичному режимі, до важеля включення підводиться поплавковий вимикач, який стежить за рівнем води або рідини в котловані. Коли стоки починають підніматися вище конкретної позначки, поплавок піднімається разом з ними і включає обладнання.
  • Заглибний дренажний насос – принцип роботи буде таким же, але конструкція дещо інша. По-перше, обладнання опускається в котлован зі стоками, а по-друге, засмоктування води відбувається не через вхідний шланг, а безпосередньо насосом - через отвори в його днище. Дно апарату захищається сітчастим фільтром, який перешкоджає попаданню каменів і інших крупних частинок в импеллер насоса.

У зв'язку з тим, що дане обладнання занурюється в рідину, виробники постачають його якісної електроізоляції, здатної попередити можливе замикання або пошкодження ланцюгів електромережі.


3. Принцип роботи дренажного насоса LEO серії XKS

Конструктивно робоча камера дренажного насоса з відкритим робочим колесом влаштована таким чином - лопаті робочого колеса обертаються в 5-ти мм від захисної пластини, самоочищаючись від зважених часток. Таким чином, конструкція робочої камери і робочого колеса дозволяють перекачувати воду з домішками невеликого розміру.

Насоси з закритим робочим колесом мають порівняно високий ККД і більший натиск. При використанні насоса з закритим робочим колесом необхідно встановити додаткову решітку від великих домішок.

Багатоканальні напіввідкриті робочі колеса застосовуються в основному в дренажних насосах.

Пристрій дренажного насоса передбачає наявність вхідної труби або вхідного отвору, через які вода засмоктується із заповнюючої стічної ями, і напірний (вихідний) патрубок або трубопровід - за допомогою яких перекачується рідина виводиться за її межі накопичувального резервуара (ями, приямку).

Рідина, яка може в двигун неприпустимо, інакше поломка апарату неминуча. Тому насос повинен встигати перекачувати стоки швидше, ніж піднімається їх рівень в котлован!

4. Приклад установки дренажного насосу


5. Критерії вибору дренажного насоса

А) Умови роботи обладнання. Хоча з перекачуванням стічних вод легко справляються дренажні насоси - технічні характеристики обмежуються ступенем їх забруднення (вона не повинна перевищувати допустимих параметрів). Іншими словами, великі камені, високий відсоток піску в рідині, мул і бруд можуть негативно вплинути на роботу агрегату. Тобто для усунення затоплення підвальних приміщень можна використовувати звичайний дренажний насос. Але якщо потрібно осушити водойму, під днище насоса підкладається тверда платформа, що має рівну поверхню. А якщо фронт робіт - будівельний майданчик, то оптимально вдатися до допомоги потужного фекального насоса з подрібнювачем.

Б) Арифметичні розрахунки. При підрахунку необхідної потужності обладнання, врахуйте, що 1 метр довжини по вертикалі приблизно дорівнює 10 горизонтальним метрам. Це означає, що якщо у Вас глибина стічної ями 5 м, то довжина шланга не повинна бути більше 50 м. При цьому швидкість відведення стоків буде низькою, хоча дренажні насоси працюють в умовах постійно прибуваючих вод. Щоб насос справлявся зі своїм функціями бездоганно, додайте до висоти підйому стоків довжину, на яку відвідна труба буде прокладатися по поверхні землі в горизонтальному напрямку. Якщо і тоді натиск не буде оптимальним, слід додати «припуск» довжини - приблизно 3 м.

В) Підбір моделі дренажного насоса здійснюється в залежності від стану поверхні, де буде монтуватися дренажний насос. Найкраще встановлювати дренажний насос в приямок, глибина якого складе від 40-ка до 60-ти см. Установка насоса в приямку не дозволить накопичуватися значному обсягу води на підлозі підвального приміщення. Насос, забезпечений вертикальним поплавковим вимикачем включатиме обладнання в міру заповнення поглиблення-приямку, залишаючи сухим підлогу в приміщенні.

Г) Основні характеристики дренажних насосів, що працюють в рідких середовищах:

  • безпека при експлуатації;
  • довговічність і надійність;
  • потужність дренажного насоса, яка безпосередньо визначає його продуктивність.

В дренажних насосах 773125 (XKS-250P), 773127 (XKS-400P), 773222 (XKS-550PW), 773223 (XKS-750PW),

773224 (XKS-400PW) корпус насоса, робоча камера та робоче колесо виконані з високоякісного технополімера. Робочі колеса - багатоканальні (багатолопастні) відкритого типу і мають невеликий розмір каналів.

В дренажних насосах 773111 (XKS-500S), 773112 (XKS-750S), 773211 (XKS-550SW), 773212 (XKS-750SW) корпус насоса виготовлений з нержавіючої сталі. Робоча камера і робоче колесо виконані з високоякісного технополімера. Робочі колеса - багатоканальні (багатолопастні) відкритого типу і мають невеликий розмір каналів.

Для якісної роботи насоса зміст волокнистих включень має бути мінімальним, а найбільший розмір твердих частинок - не перевищувати 5 мм. Що стосується глибини монтажу, то чим вона менша, тим краще, адже в екстрених випадках так легше організувати швидкий доступ до обладнання.

Увага! Робота дренажних насосів в стічних водах, для яких характерні підвищені температури, обмежена певним часом, так як охолодження мотора відбувається шляхом віддачі тепла в рідину, що перекачується. Багато виробників дренажних насосів вказують максимальну температуру рідини, що перекачується до + 50˚ С.

Дренажні насоси не призначені для перекачування рідин з вмістом сміття, здатним забити всі канали і порожнини!


Дренажні насоси не призначені для перекачування піску і глини!Також Вас може зацікавити


***данная скидка применяется при регистрации через эту форму и действует только на один заказ с неограниченным количеством товара в корзине

Нажимая на кнопку, я принимаю 
условия соглашения.