Мінімийки або очисники високого тиску вперше з'явилися в 30-х роках минулого століття. Першим виробником мийок став американський інженер Альфред Керхер. Тому довгий час даний прилад був відомий під назвою «Керхер». Сьогодні існує багато компаній, що випускають на ринок великий асортимент мінімойок високого тиску , серед яких слід згадати Bosch, Vortex і Sigma. В даний час мийки широко використовуються як в побуті, так і в виробництві для очищення стін будівель, тротуарів, доріжок та автомобілів.
Будова очищувачів високого тиску
Основними елементами мийки є двигун (електричний, бензиновий або дизельний) і помпа, яка, власне, і створює необхідний напір води. Через шланг, підключений до магістралі або резервуару, вода надходить в насосну частину, де розганяється до великих швидкостей і під тиском через форсунку виривається назовні. Перед початком роботи обов'язково стравити повітря з системи (без включення електродвигуна), інакше повітряні пробки можуть привести до пошкодження насосної частини. Ви можете регулювати тиск і форму струменя повертаючи кільце на форсунці.
Тиск
При виборі мийки високого тиску потрібно враховувати для яких цілей вона вам потрібна і, відповідно, тиск який вона створює і продуктивність. З одного боку, чим більший тиск, тим краще вона очищає поверхню. З іншого боку, якщо вам потрібна мінімийка для автомобіля, то її тиск повинен бути не менше 100 - 120 бар. Але найкраще мінімийку для миття машини вибирати з тиском в межах 120 - 130 бар. Така мийка має запас міцності та прослужить довше. При більш низькому тиску вона може не впоратися із забрудненням, а при більш високих - пошкодити поверхню автомобіля. Професійні мийки можуть створювати тиск в 200 бар та більше.
Продуктивність
Продуктивність - це одна з важливих характеристик, яка вказує на обсяг води, який мийка може перекачувати за годину при максимальному режимі роботи. Вибір продуктивності залежить від розмірів об'єкта, який необхідно вимити. Наприклад, 360 л/год - це порівняно невелика продуктивність, але її достатньо, щоб відмити велосипед, мотоцикл або маленький автомобіль. Продуктивність 400-500 л/год надає оптимальний обсяг води для миття автомобіля середнього розміру або квадроцикла. Відповідно, продуктивність 600-800 л/год необхідна для мийки великих автомобілів та сільськогосподарської техніки.
Додаткові характеристики
Також варто упевнитися чи може мінімийка виробляти забір води з ємності. Справа в тому, що зазвичай мийки підключаються до магістралі високого тиску (водопровід). Але якщо ви її використовуєте в умовах де немає водопроводу, скажімо на дачі, то вам потрібна мінімийка з забором води з накопичувального резервуара або відкритого водоймища. Наприклад, компанія Sigma надає великий вибір мийок з забором води 5342051, 5342071, або Vortex 5342513.
Для того, щоб мийка служила довго, переконайтеся, що в ній є автоматична система відключення при відсутності води. Майже всі мийки високого тиску Sigma оснащені автоматичним блокуванням сухого ходу.
Комплектація
При покупці слід звернути увагу на те, що входить в комплект мийки. Залежно від моделі в комплект може входити:
- Пістолет
- Одна або дві насадки
- Подовжувач
- Шланг для мінімийки високого тиску
- Кабель електроживлення
- Штуцер з фільтром
- Швидкознімне з'єднання для шлангів
Насадка для минимойки високого тиску може бути двох видів - регульована і турбо. Наприклад, Vortex 5342433 укомплектована обома насадками, а також подовжувачем. Перемикання режимів роботи регулюється за допомогою поворотного кільця на форсунки. На відміну від регульованої, турбонасадка має тільки один режим роботи.
Крім того, мийка може мати вбудований бак для піни (як, наприклад, в моделі 5342081 або 5342101), або ви можете придбати його окремо (насадка для піни 5344053) для моделей 5342433, 5342453, 5342513 і т.д.
Переваги мийок Vortex і Sigma
Мінімийки компанії Vortex и Sigma відрізняються оптимальним співвідношенням ціни та якості. Серед достоїнств слід відзначити:
- Мідні обмотки двигуна
- Антикорозійне покриття робочих частин насоса
- Плунжери із загартованої неіржавіючої сталі
- Можливість забору води з резервуара або відкритого водоймища
- Автоматичне відключення при "сухому ході"
- Регулювання натиску та форми струменя поворотом кільця форсунки
- Зручна конструкція