Поверхневий відцентровий насос серії LEO з блоком зовнішнього ежектора
У цих насосах застосовують блок зовнішнього ежектора, завдяки якому поверхневий насос може піднімати воду з глибини до 25 метрів.
Необхідно витримати ухил від 1-го до 3-х градусів в сторону корпусу насосної частини по відношенню до горизонтальної площини для ефективного розповітрювання насосної частини.
Станції водопостачання на основі поверхневих насосів
Основні відмінності
станції водопостачання від аналогічного електронасоса
- наявність різних елементів керуючої автоматики;
- можливість підключення до різних накопичувальним місткостей (в тому числі до гідроакумулятори).
Блок зовнішнього ежектора
Принцип роботи блоку зовнішнього ежектора
Ефекту самоусмоктування у відцентрових насосах сприяють зовнішні трубка Вентурі та ежектор з звужуним соплом, виконані в єдиному виносному зовнішньому блоці.
При русі подаваної по трубі А рідини через сопло знижується тиск, що викликає підсмоктування рідини з порожнини Б. Відбувається змішування з основним потоком рідини в профільованому каналі, в якому створюється додатковий локальний перепад тиску. Цим забезпечується підсмоктування у висхідний потік нової порції рідини з джерела водопостачання (порожнини Б) і частина кінетичної енергії повернулася під тиском рідини передається нової порції рідини.
Загальні технічні рішення в конструкціях насосів ТМ "Aquatica"
Балансування роторів
100% динамічне високоточне балансування роторів на спеціалізованому обладнанні дозволяє зменшити знос і навантаження на підшипники кочення, при цьому збільшується термін служби насосів.
Обмотки статорів
- Автоматизоване виробництво. При виготовленні статорів електродвигунів і укладанні обмоток статорів застосовується тільки автоматизована машинна намотування на верстатах японського виробництв.
- Електродвигуни (статори електродвигунів) для всіх насосів виготовляють тільки з мідними обмотками.
- Обладнані вбудованим термічним захистом від перегріву.
Переваги застосування вбудованого термозахисту від перегріву
Вбудований термічний захист від перегріву - це автоматичний термовимикач, встановлюється перед обмотками статора електродвигуна.
При роботі електродвигуна, обмотки статора якого нагріються вище критичної, може статися необоротне руйнування ізоляції обмоток статора електродвигуна під дією темтеротури більше величини, яку може витримати ізоляція - відбудеться коротке замикання обмоток статора (статор електродвигуна згорить).
Вбудований динамічний захист при нагріванні електродвигуна більше критичної температури відключить електроживлення від обмоток електродвигуна. Після зниження температури обмоток статора автоматично включить електроживлення на обмотки статора електродвигуна.
Холоднокатаний лист
- При виготовленні статорів і роторів електродвигунів застосовується тільки холоднокатаний лист, що дозволяє створити стабільні електричні характеристики двигуна і повністю уникнути виникнення вихрових (паразитних) потоків.
- Збірка статоров і роторів виробляється методом шіхтованія (пресування).
Комбінований вал ротора
Частина комбінованого вала ротора, що контактує з рідиною, що перекачується, виготовлена з нержавіючої сталлю, що забезпечує високу опірність до корозії та окесленію при перепадах темепература, в агресивному середовищі та при зміні середовища (вода / повітря), а також підвищує механічні властивості ротора.
Оновлена конструкція механічного управління
Замість сальникової набивки або гумово-металевої маджети, яка застосовувалася ще недавно, використовуються новітні розробки механічних ущільнень, що гарантує:
- повна відсутність або обмеженість витоку рідини;
- захист статоров електродвигунів занурювальних насосів від проникнення рідини всередину;
- зменшення тертя і втрати потужності;
- скорочення зносу;
- збільшення терміну служби до 8000 годин при правильній експлуатації виробу;
- можливість використання при більш високому тиску;
- можливість використання при більш високих глибинах занурення;
- завдяки широкої різноманітності конструкцій, використання механічних ущільнень в різних модифікаціях насосів.
Посилені підшипники кочення
Ротор електродвигуна обертається на посилених підшипниках виробництва фірми С & U, виготовлених з високою точністю і високим рівнем якості виробу.
Це гарантує:
- низький рівень вібрацій;
- зниження тертя і втрати потужності;
- зменшення ступеня зносу робочих поверхонь;
- збільшення терміну служби виробу;
- висока термо- і зносостійкість.
Збільшення гарантійного терміну
На даний момент практично на всі нові моделі насосного обладнання надається гарантія від 18-ти до 24-х місяців.
Назустріч споживачам
Якість застосовуваних матеріалів
Деталі, виготовлені з високоякісного технополімера, а також лакофарбові матеріали, які застосовуються для фарбування металевих деталей, стійкі до У-Ф променів, що істотно збільшує термін служби виробу.
Всі деталі, що контактують з водою, включаючи чавунний корпус насоса і передню Крижко насосної частини, перед фарбуванням піддаються обробці електрофорезом, що:
- забезпечує високу антикорозійну стійкість;
- сприяє збільшенню терміну експлуатіціі.
Загальні вимоги по установці насосів
На малюнку представлені загальні вимоги по установці будь-яких типів поверхневих насосів
Пуск насоса слід проводити тільки після заповнення рідиною, що перекачується усмоктувального трубопроводу і корпусу насосної частини
На всмоктуючому трубопроводі не допускаються вигини (коліна), що перешкоджають розповітрювання трубопроводу (Може залишитися повітряна пробса).
У нижній точці всмоктуючого трубопроводу насоса необхідно встановити зворотний клапан з фільтром грубого очищення (сіткою) на відстані не менше 1-го метра від дна.
Робоче колесо
- Оптимальне співвідношення створюваного напору і продуктивності.
- Виготовлено з високоякісного технополімера.
- Відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам і не впливає на якість перекачуваної рідини.
- Форма робочого колеса дозволяє зменшити тертя і втрати потужності.
Рекомендації по збірці та установці блоку зовнішнього ежектора діаметром 4" (дюйма)
Послідовність складання
Монтаж блоку зовнішнього ежектора і трубопроводу настійно рекомендуємо проводити тільки після попередньої збірки окремих вузлів і трубопроводів!
Для установки блоку зовнішнього ежектора і складання елементів трубопроводів рекомендуємо використовувати пластмасові труби, так як при використанні сталевих труб гумові ущільнення або компоненти ущільнень можуть бути пошкоджені гострими краях або задираками залізної труби. Компоненти ущільнень (окремі деталі гумових ущільнень) рекомендуємо змастити нейтральною змазкою для зменшення тертя при накручування різьбових елементів блоку зовнішнього ежектора.
Зворотний клапан, блок зовнішнього ежектора, і все з'єднувальні елементи (в тому числі з'єднувальні втулки, муфти) повинні бути з'єднані із застосуванням засобів для герметизації, наприклад, стрічки ФУМ, силіконових герметиків різного ступеня фіксації і тд.
2. З'єднайте обидва трубних відрізка один з одним за допомогою відповідного куточка 90 ° (під прямим кутом).
3. У нижню отвір для гвинта (права різьба) корпусу насосної частини вкрутите зібраний вузол.
4. На нижній вертикальний відрізок труби накрутіть сполучну муфту, наприклад «американку».
З'єднання "американка"
5. Підготуйте два відрізка труби діаметром 1 1/2" (півтора дюйми) з попередньо нарізаною з обох кінців зовнішнім різьбленням такого ж діаметру.
6. З'єднайте обидва трубних відрізка один з одним за допомогою відповідного куточка 90 ° (під прямим кутом).
7. У нижню отвір для гвинта (права різьба) корпусу насосної частини вкрутите зібраний вузол.
8. На нижній вертикальний відрізок труби накрутіть сполучну муфту, наприклад «американку».
9. Вкрутіть в корпус блоку зовнішнього ежектора сопло (на малюнку корпусу блоку в розрізі сопло виділено жовтим кольором).
10. Вкрутіть в корпус блоку зовнішнього ежектора трубку Вентурі (на малюнку виділена чорним кольором).
11. Зворотний клапана і донний фільтр накрутите на корпус блоку зовнішнього ежектора за допомогою штуцери з двостороннім зовнішнім різьбленням.
12. Вкрутіть хромовану трубу в корпус блоку зовнішнього ежектора.
Рекомендації щодо монтажу в приямку
- Приточна вентиля ційних труба
- Теплоизоляціонний матеріал
- Елемент керуючої автоматики
- Сервісний люк
- Витяжна вентиляційна труба
- Напірний трубопровід
- Електронасос серії 775333
- Укріплення стінки технологічного приямка
- Бетонна основа або полка
- Абсорбуючий матеріал
- Швидкорозбірні муфти (наприклад, «американка»)
- Виносний блок зовнішнього ежектора для свердловини діаметром 4" (дюйми)
Висота приямку (глибина установки насоса від зовнішньої поверхні) повинна бути більше, ніж глибина промерзання грунту. Установка станції водопостачання 776233 з виносним блоком зовнішнього ежектора для свердловини діаметром 4" (дюйми) ідентична.
Рекомендації щодо монтажу
- Визначити місце установки - це повинно бути сухе добре провітрюваний або технологічний приямок, захищений від атмосферних опадів, добре утеплений для роботи в зимовий період.
- Якщо насос або станція водопостачання встановлюється тимчасово на відкритій ділянці - обов'язково потрібно захистити насос або станцію від атмосферних опадів і прямого попадання сонячних променів.
- Насос або станція водопостачання повинні бути встановлені на бетонну основу або полицю висотою не менше 200 мм від поверхні підлоги. Поверхня підлоги повинна мати дренажні отвори на випадок витоку води із системи і повинна бути покрита абсорбуючим матеріалом товщиною не менше 150 мм, наприклад, керамзитом.
- Щоб уникнути вібрацій необхідно надійно зафіксувати насос або станцію на бетонній основі або полиці спеціальними болтами.
- Усмоктувальну магістраль, блок зовнішнього ежектора, зворотний клапан, донний фільтр грубої очистки і їх нарізні сполучення рекомендуємо перевірити перед установкою на герметичність за допомогою невеликого тиску повітря і мильного розчину.
- Якщо насос або станція водопостачання з блоком зовнішнього ежектора роблять забір води з досить великої глибини всмоктування (наприклад, качає воду зі свердловини з глибини більше, ніж 25 метрів), то рекомендується встановити додатковий зворотний клапан на напірному трубопроводі.
- Для контролю тиску на напірному трубопроводі необхідно встановити манометр.
- Для перевірки робочих параметрів насоса на напірному патрубку необхідно встановити елементи запірної арматури (наприклад, засувки, крани).
- Для швидкого демонтажу і монтажу необхідно застосовувати швидкорозбірні муфти (наприклад, «американку»).
- Якщо є ймовірність роботи насоса або станції водопостачання без води - необхідно передбачити захист від «сухого ходу».
Рекомендації щодо правильної установки
В основному всі поверхневі насоси та станції водопостачання мають ступінь захисту IP 44.
Що означає ступінь захисту IP?
Ingress Protection Rating - міжнародна система класифікації ступенів захисту оболонки електрообладнання, що застосовується також до корпусів електричних пристроїв, від проникнення ззовні твердих предметів і води (та її крапель) відповідно до міжнародного стандарту IЕС 60529 (015 40050, ГОСТ 14254). Зі збільшенням ступеня захищеності пристрою, збільшується номер рівня захисту, що вказується на такому виробі. Що значить кожна цифра після абревіатури IР?
Перша цифра позначає клас захисту від проникнення твердих сторонніх тіл.
Друга цифра позначає клас захисту від проникнення рідких сторонніх тіл.
Класи захисту корпусів електроустановок по IP
перша цифра | позначення | друга цифра | позначення |
ip0x | захист відсутній | ipх0 | захист відсутній |
ip1x | захист від великорозмірних сторонніх тіл даметром більше 50 мм. відсутність захисту при навмисному вторгнення. | ipх1 | захист від вертикально падаючих крапель води |
ip2x | захист від середньорозмірних сторонніх тіл даметром більше 12 мм. (тримати пальці подалі) | ipх2 | захист від діагонально падаючих крапель води, 15° по відношенню до нормального розміщення об'екта |
ip3x | захист від малорозмірних сторонніх тіл даметром більше 2,5 мм. (тримати інструменти та кабель подалі) | ipх3 | захист від дрібних водяних бризок до 60 ° по відношенню до нормального розміщення об'екта |
ip4x | захист від піскообразних забруднювачів тіл даметром більше 1 мм. (тримати інструменти та кабель подалі) | ipх4 | захист від великої кількості водяних бризок з усіх боків |
ip5x | захист від відкладення пилу | ipх5 | захист від сильних струменів води з усіх боків |
ip6x | захист від попадання пилу | ipх6 | захист від тимчасового затоплення (сильний струмінь води) |
немає | ipх7 | захист від тимчасового занурення під воду | |
немає | ipх8 | захист від занурення на глибину | |
немає | ipх9 | захист від води під тиском |