Різновиди шарнірно губцевого інструменту
Шарнірно губцевий інструмент відноситься до слюсарній інструментарію і представлений в продажу в великому асортименті. Його використовують для розрізання і розкусуванні твердих елементів, затягування і ослаблення деталей, щоб тримати дрібні предмети і виконувати інші схожі дії в домашніх побутових і виробничих умовах. Їм можна відремонтувати велосипед, обжимати металевий лист, нарізати дріт, закручувати і розкручувати гайки, видаляти цвяхи і виконувати ряд інших дрібних, в тому числі вузькоспеціалізованих робіт.
Універсальність забезпечується надійним шарнірним механізмом, завдяки якому шляхом натискання на рукояті забезпечується закриття, а шляхом їх розведення відкриття щелеп (робочої частини). Різновид і функціональність визначається формою щелеп, яка може бути:
- губчастої;
-
у вигляді леза;
-
плоскою.
Залежно від цього параметра розрізняють:
- плоскогубці;
-
длінногубци;
-
бокорізи;
-
пасатижі;
-
ножиці;
-
кусачки;
-
обжимний інструмент.
Який шарнірно губцевий інструмент вибрати?
При виборі необхідно враховувати вид робіт, які планується виконувати, так як кусачки не підійдуть для різання металу, а ножиці не допоможуть закрутити гайку. В асортименті представлені як спеціалізовані так і комбіновані інструменти, що виконують одночасно кілька функцій, і у кожного з них є своє призначення:
- Пасатижі - багатофункціональний вид, з загостреними губками, призначеними для перекушування дроту або цвяхів. Для електромонтажних робіт використовуються пасатижі з ізольованими ручками, крім того на робочої частини можуть бути виїмки (1-2 пари), завдяки яким можна працювати з деталями у вигляді циліндра. Деякі підвиди можуть мати під шарніром додаткову область для захоплення і відкручування деталі за допомогою руків'я.
-
Плоскогубці - як видно з назви, вони використовуються для робіт з плоскими елементами, тому не мають виїмок на губах і гострих кромок, а значить для перекушування предметів не підходять. Залежно від типу виконуваних робіт можуть поділятися на сантехнічні, універсальні та електромонтажні. Останні в свою чергу мають ізоляцію на ручках і маркування, на якій вказаний максимально допустимий при роботі напруга. Плоскогубці можуть відрізнятися за формою губок: довгі для виконання завдань у важкодоступних місцях, пінцетні для точних робіт, вигнуті для захоплення тендітних деталей.
-
Круглогубці - необхідні для того, щоб захоплювати дрібні елементи, зігнути дріт, видаляти ізоляцію. У деяких моделях щелепи можуть бути вигнутими.
-
Длінногубци - використовуються для виконання різних завдань з важкодоступними елементами, мають довгі губки з напівкруглим або прямим перетином.
-
Гострогубці - призначені для перекушування дроту, цвяхів, можуть різати дрібні предмети з металу. Найчастіше застосовуються в електротехнічних роботах для вставки проводів в клеми і інших завдань вимагають надзвичайної точності.
-
Кусачки і бокорізи - стануть в нагоді для зачистки і різання проводів різної товщини, формування надрізів на металі і пластиці.
-
Кліщі - бувають електровимірювальними (допомагають визначити силу струму), столярними (для вилучення старих цвяхів), ковальськими (для захоплення нагрітих деталей), використовуються в будівельно-ремонтної і монтажної діяльності.
-
Ножиці - призначені для розкрою і різання листового металу.
-
Трубо і кабелерізи - використовуються для поділу на частини необхідної довжини трубної і кабельної продукції.
-
Болторізи - застосовуються слюсарям для перекушування товстих предметів, виготовлених з металу (тросів, болтів, дроту великого перетину).
-
Мультітули - універсальні комбіновані інструменти в яких об'єднаний різний функціонал, використовуються для виконання дрібних побутових завдань, а також в походах, на рибалці і т.д.
Крім призначення, при виборі також слід враховувати:
- Матеріал робочої частини і його міцність-для побутових робіт підійде інструментальна сталь, а ось професійні завдання найкраще виконувати молібденовим або ванадієво інструментом. Загартування надає металу додаткову міцність і збільшує його довговічність, обов'язкове для лез ножиць і кусачок.
-
Розмір - чим більший щелепи, тим більшими можуть бути габарити предметів, які можна затиснути або перекусити.
-
Довжина - може коливатися в межах 15-30 см. Компактні пристосування зручні в домашньому використанні, а великі в будівельних і автомобільних сферах.
-
Рукоятки - для зручності на рукоятках повинні бути присутніми пом'якшувальні накладки з гуми або каучуку, що запобігають ковзанню в руці і забезпечують надійне захоплення інструменту. Для електротехнічних робіт ручки покривають спеціальним діелектричним ізоляційним матеріалом, що запобігає ураженню струмом. Для ремонту дрібної електроніки рукоятки повинні мати антистатичне покриття, щоб відводити електростатичну енергію від тендітних мікросхем.
Чому слід купити шарнірно-губцевий інструмент в інтернет-магазині Sigma
Купити шарнірно губцевий інструмент в Україні відмінної якості за привабливою ціною, з гарантією від виробника завжди можна в інтернет-магазині Sigma. У каталозі представлені різноманітні варіанти інструментів на будь-який смак і бюджет відомих зарубіжних та власних торгових марок, які можна використовувати як для побутових потреб, так і в професійній діяльності. Замовити їх можна з доставкою по всій Україні (Харків та інші міста).