Зміст
- Пристрій і принцип роботи
- Різновиди лазерних рівнів
- Чим відрізняється лазерний рівень від нівеліра?
- Тип вирівнювання нівеліра
- Дальність вимірювань
- Колір лазерного променя
- Сфера застосування
Чи збираєтеся будувати будинок або затіяли ремонт? Чи займаєтесь оздоблювальними роботами професійно? У будь-якому з цих випадків одне з головних умов якості роботи (а також безпеки будівель, якщо мова про їх спорудженні) - точність вимірювань, суворе дотримання горизонтальності/вертикальності. Це неможливо без рівня. Вимірювальний & nbsp; інструмент широко застосовується в побуті і професійними бригадами будівельників. У цій статті розповімо, який лазерний рівень вибрати для будинку, за яким принципом він працює, яким буває і що враховувати при покупці.
Пристрій і принцип роботи
Інструмент складається з декількох функціональних частин:
- світлодіоди високої потужності (від них і формується лазерний промінь);
- призми і лінзи, потрібні для фокусування (всі разом - оптична система);
- підставка для установки (тринога, штатив, гвинти);
- джерело живлення (батарейки в побутових моделях, акумулятори - в професійних, останні дозволяють приладу працювати протягом 10 годин без перерви);
- панель управління з індикаторами і кнопками;
- міцний корпус із захистом від попадання вологи, пилу, сторонніх предметів.
Дальність променя залежить від моделі і може досягати декількох десятків метрів.
Чому рекомендуємо вибрати лазерний рівень, а не механічний? Ось лише кілька аргументів:
- Низька похибка - до 1 мм на метр. Це означає, що працювати з інструментом можуть початківці майстра, любителі.
- Не потрібні тривалі настройки.
- Простота використання. Щоб провести вимірювання з лазерним рівнем, досить почитати інструкцію виробника - особливі навички не знадобляться.
- Можна працювати без помічника, чого не скажеш про бульбашкової рівні або отвесе.
- Менше часу на основне заняття. На поверхні не потрібно ставити мітки - точка або лінія лазера добре видно на стіні або стелі, тому ви можете відразу приступати до ремонтних робіт, зберігши таким чином до 60% часу.
Різновиди лазерних рівнів
Який лазерний рівень вибирати для будівництва приватного будинку або іншої будівлі? Перш за все треба розбиратися в видах приладів, для чого кожен з них призначений. Залежно від функціональності існує кілька типів рівнів.
- Точковий. Якщо перед вами питання, як правильно вибирати лазерний рівень для самостійного ремонту квартири, то купуйте точковий інструмент. Він відображає кілька точок у площинах, не формує ліній, зате ці точки помітні здалеку. Точкові рівні за принципом дії майже ідентичні лазерним вказівками. З ними зручно переносити позначки, наприклад, при необхідності повісити полку або картину, поклеїти шпалери та ін. Це хороша техніка для побутового застосування, але професійним будівельникам її можливостей буде недостатньо.
- Лінійний. Будує лінії і формує площині. Застосовується при будівництві, обробці, дальність променя - до 20 м, але є можливість її збільшити за присутності режиму функціонування з приймачем. Якщо шукаєте, який лазерний рівень вибрати для будинку, але найпростіший (точковий) не підходить, придивіться до лінійного. Здатний будує вертикальні/горизонтальні лінії, робити «хрести». Застосовується при виконанні оздоблювальних робіт і при будівництві, його відносять до напівпрофесійного типу. Єдиний умовний недолік: лінії видно тільки в тій частині кімнати, куди повернуть сам рівень. Щоб поставити відмітки по периметру, прилад доведеться повертати.
- Ротаційний. Вибирайте лазерний рівень цього типу, тільки якщо займаєтеся будівництвом або обробкою професійно, в інших випадках він не виправдовує свою ціну. За функціональністю схожий з лінійним інструментом, але «вміє» розгортати площині на 360 градусів, так як в ньому реалізований складний механізм, що і відбивається на вартості.
Інша класифікація передбачає поділ інструментів на дві групи - позиційні, куди відносять точкові і самовирівнюючі лінійні, і ротаційні.
Знаючи види приладів і чим вони відрізняються один від одного, ви відразу зрозумієте, який лазерний рівень краще для ваших завдань.
Чим відрізняється лазерний рівень від нивіліра?
Часто ці слова вважають синонімами, і суть цих інструментів однакова, але деякі відмінності все ж є. Як вибрати - лазерний рівень або нівелір? Ось список основних відмінностей.
Тип вирівнювання нівеліра
Якщо цікавить, як вибрати самовирівнюється лазерний рівень, пам'ятайте, що його межа - до 5 градусів. При більш високому куту нахилу ви побачите і почуєте сигнал. Якщо ж такий стан інструменту вам і потрібно, доведеться відключити самовиравніваніе в нівелір.
Діяльність вимірювань
Якщо перед вами питання - який лазерний рівень вибрати для будинку, при цьому ви не збираєтеся виконувати складні дії, то беріть простий інструмент з дальністю 2-20 метрів, цього цілком вистачить для ремонту і нескладної обробки. Вони порівняно недорогі, вимагають менше енергії. Якщо будівництво та ремонт - ваша професійна сфера діяльності, ви частіше працюєте на відкритій місцевості, вам потрібні моделі з дальністю від 50 м.
Деякі рівні підключаються до приймача, який збільшує дальність променя в 2-3 рази. В такому випадку в технічному паспорті зазначено два числа, наприклад, 50/100. Перше означає стандартну дальність, друге - з приймачем. Якщо другого числа немає, то рівень не підключається до приймача, і збільшити дальність неможливо.
Колір лазерного променя
Він буває червоним і зеленим. Якщо треба вибрати лазерний рівень для роботи на вулиці, розгляньте прилад із зеленим променем. Вся справа в видимості проекцій: зелені при вуличному денному освітленні видно краще, ніж червоні. З мінусів - інструменти з зеленим променем Не такі економічні в плані споживання енергії, до того ж на них вище ціна.
Сфера застосування
Те, який лазерний рівень вибрати, залежить від галузі використання і передбачуваних завдань.
Звичайний інструмент, «видає» лазерний хрест, допоможе:
- розмітити область під плитку;
- монтувати вікна і двері без перекосів;
- повісити полки, дзеркала, картини і інший декор;
- поклеїти шпалери та ін.
Величина кута променів - 120°.
При покупці проаналізуйте два основні показники:
- Діяльність і похибка променя - від 30 м і до 0,3 мм/м відповідно. В іншому випадку зробити стіни рівними і укласти фундамент нормально не вийде.
- Робоча температура. Все залежить від того, коли ви плануєте працювати інструментом. Якщо в теплу пору, сміливо купуйте моделі, розраховані на експлуатацію при +5 ... + 40 ° С. Якщо хочете використовувати його взимку на вулиці або в неопалюваному приміщенні, розгляньте пристрої, що працюють при -10 ... + 40 ° С.
Який лазерний рівень (нівелір) краще для вирівнювання підлоги і подальшого укладання підлогового покриття? Для цього застосовують такі інструменти:
- Нівеліри, де головка розташована в 30-40 мм від основи. По розмітці треба виставити «маяки», а вже за ним потім вирівнювати підлогу.
- Спеціальні рівні, які сканують поверхню і виявляють нерівності. Індикація буває різною і зазвичай прописана в технічному паспорті пристрою.
Якщо вам потрібно вирівняти кут, ваш вибір - нівеліри з конусними призмами і ротаційні моделі.
Який вибрати для будинку лазерний рівень, щоб працювати зі стелею? Спочатку перерахуємо основні операції, які можна виконувати з рівнем на стелі:
- перевірити горизонтальність перед обробкою;
- знайти, на якій висоті краще монтувати підвісна стеля;
- закріпити багет;
- встановити світильники на стелю і декоративні елементи та ін.
Важливо: для перерахованих завдань не потрібно робити розмітку, вам буде досить променя. Що потрібно враховувати:
- Кут розгортки при формуванні горизонтальної площини повинен бути 360 градусів, щоб не довелося постійно «крутити» приладом - це складно при роботі на висоті.
- Між випромінювачем і верхньою частиною приладу повинно бути мінімум відстані, щоб можна було будувати площині майже під самою стелею.
- Вага інструменту повинен бути маленьким, щоб фіксувати його на легких елементах.
При виборі лазерного нівеліра для фундаменту орієнтуйтеся на обсяг робіт. Якщо це дачний будинок або інше невелика споруда, досить інструменту з дальністю до 40 м - його вистачить і для вирівнювання, і для подальшої обробки.
Якщо в перспективі масштабне будівництво (або ви займаєтеся їм професійно), потрібен далекомір з дальністю 100 м і більше. При підключенні приймача число може уВелич до 700 м.
Крім того, робіт на відкритій місцевості нівелір повинен бути добре захищений від опадів, високої вологості, інших негативних явищ.
Пристрої на батарейках дешевше, на акумуляторах випускають більш функціональні моделі, однак пам'ятайте, що доступ до джерела електроенергії може бути не завжди. Заздалегідь уточніть цей момент, а потім вже купуйте нівелір.
Який лазерний рівень вибрати для будинку для укладання плитки? Для разової роботи підійдуть звичайні побутові моделі, головне, щоб вони могли кріпитися на необхідній висоті, будували лазерний хрест і були точними.
Найкраще зарекомендували себе моделі, які будують три площини, перпендикулярні один одному.
Що ще врахувати:
- Клас захисту. При роботі на будівельному об'єкті на інструмент може потрапляти пил, волога та ін. Тому його корпус повинен бути захищений відповідності до встановлених норм IP. Найкраще - клас IP54.
- Фіксація на штативі. Це потрібно, щоб прилад знаходився на конкретній висоті. У побуті знадобляться міні-штативи, які зручно транспортувати і зберігати. Як правило, різьблення штатива - ¼ дюйма. Якщо це важкий професійний інструмент, різьблення повинна бути 5/8 дюйма.
- Кількість променів. У найпростіших моделях їх 1-2. Якщо потрібна модель з перехресними променями, уточніть, вони включаються окремо або разом. Одночасне включення зручніше на великому об'єкті, адже в такому випадку можуть працювати відразу кілька людей і виставляти свої мітки, що економить час.
Вибір лазерного нівеліра - не така складна задача, коли точно знаєте мета, з якою будете використовувати інструмент. Якщо труднощі все ж виникнуть, пишіть або телефонуйте нашим менеджерам - проконсультуємо і порадимо модель під ваш проект.